Українською  English Головна сторінкаГоловна сторінка    Мапа сайтуМапа сайту    КонтактиКонтакти
Про проект
Новини та події
Напрацювання Проекту ЄС "Сприяння реформі вторинної медичної допомоги в Україні"
Пілотні регіони
Огляди
Законодавство
Твінінг та партнерство лікарень
Словник
Фотогалерея
Відеогалерея
Посилання
Контакти
Створення та реєстрація комунальних некомерційних медичних підприємств: зразки документів
Глосарій термінів з якості та стандартизації медичної допомоги
Головна    Пілотні регіони    Житомир    Новини    Проект закликає журналістів стати активними учасниками медичної реформи.

Проект закликає журналістів стати активними учасниками медичної реформи.

29.01.2009

27 січня 2009 р. міжнародні та українські експерти проекту Європейського Союзу «Сприяння реформі вторинної медичної допомоги в Україні» взяли участь у черговому засіданні Житомирського прес-клубу на тему “Чому і як Європейський Союз допомагає Житомирщині впроваджувати нові стандарти надання лікарської допомоги”. Захід організовано з метою якнайширшого поінформування журналістів Житомирщини, щодо основних завдань та ходу впровадження проекту в Житомирській області. Засідання прес-клубу відбулось за участі посадовців  Управління охорони здоров’я Житомирської облдержадміністрації, Облради та 16 представників преси, телебачення та радіо Житомира й області.

 

Журналістам розповіли про передові європейські тенденції реформування вторинної медичної допомоги та про можливі варіанти покращення якості медичних послуг, які розробляються  в  Житомирській області за сприяння проекту Європейського Союзу. Учасники прес-клубу виразили спільну думку, що поліпшення якості медичних послуг, якого так прагне населення, сьогодні неможливе без впровадження сучасних методів управління та фінансування, ефективного  використання матеріально-технічних та кадрових ресурсів. Зокрема, експерти проекту повідомили журналістів про плани оптимізації мережі лікарняних закладів на території області та мету створення міжтериторіальних комунальних господарських об'єднань лікарень.

Керівник проекту Оксана Абовська підкреслила, що в умовах існуючої адміністративної системи в Україні організація забезпечення населення медичними послугами є функцією місцевих органів влади (обласних, районних та сільських) і наявність  політичної волі саме у її представників  є одним з кроків до надання більш якісних медичних послуг.

У ході діалогу з журналістами  неодноразово наголошувалось, що під час впровадження реформи охорони здоров’я ЗМІ відводиться роль активних учасників широкого та коректного інформування всіх верств населення щодо суті пропонованих нововведень, а відтак подібні зустрічі з журналістами набувають особливого значення та актуальності.

Начальник відділу організаційної, лікувально-профілактичної роботи, фармації і маркетингу управління охорони здоров’я Житомирської області, Валентина Грищук розповіла про результати співпраці проекту з обласним управлінням охорони здоров’я та зазначила, що  «сьогодні успішність медичної  реформи залежить від політичної волі та взаємодії всіх учасників цього процесу. Особливо важливими є  взаєморозуміння, взаємодія і взаємодовіра медичних працівників,  влади,  преси і громадськості. Від цього, в кінцевому результаті, виграє і  пацієнт».

Після завершення прес-клубу керівник проекту Оксана Абовська, національний координатор проекту з питань політики та законодавства у сфері ОЗ Володимир Рудий та голова постійної комісії з питань охорони здоров’я Житомирської облради Володимир Головаков взяли участь в програмі «Ваше здоров’я» Житомирської ОТРК.

повернутися
Партнери

Етапи виконання проекту

Офіс проекту

Твінінг та партнерство лікарень

« Новини

  EposEcorysNI-CO
Проект фінансується Європейським Союзом Проект виконується консорціумом EPOS спільно з ECORYS та NI-CO
     

Погляди, відображені у цій публікації, не обов'язково збігаються з поглядами Європейської Комісії