Українською  English Головна сторінкаГоловна сторінка    Мапа сайтуМапа сайту    КонтактиКонтакти
Про проект
Новини та події
Напрацювання Проекту ЄС "Сприяння реформі вторинної медичної допомоги в Україні"
Пілотні регіони
Огляди
Законодавство
Твінінг та партнерство лікарень
Словник
Фотогалерея
Відеогалерея
Посилання
Контакти
Створення та реєстрація комунальних некомерційних медичних підприємств: зразки документів
Глосарій термінів з якості та стандартизації медичної допомоги
Головна    Пілотні регіони    Житомир    Новини    Семінар на тему «Роль місцевих органів державної влади та органів місцевого самоврядування у сучасній реформі системи охорони здоров’я».

Семінар на тему «Роль місцевих органів державної влади та органів місцевого самоврядування у сучасній реформі системи охорони здоров’я».

02.04.2009

    Швидкість просування реформ у сфері охорони здоров’я залежить не тільки від центральних, а й, значно більшою мірою, від місцевих органів виконавчої влади, їх політичної волі та готовності до впровадження змін, бажання працювати разом у єдиному напрямку та вирішувати проблеми, відмовитися від певних традицій та звичок, переглянути місцеві системи та сфери впливу. В умовах існуючої адміністративної системи в Україні організація забезпечення населення медичними послугами є функцією місцевих органів влади (обласних, районних та сільських). Відтак має бути налагоджено співпрацю органів місцевого самоврядування задля підвищення ефективності використання ресурсів системи ОЗ, якості лікарняної допомоги, і, тим самим, для забезпечення ефективного виконання делегованої місцевому самоврядуванню державної функції організації охорони здоров’я населення.
      На думку експертів проекту, керівники місцевих органів влади недостатньо обізнані з європейським досвідом та можливими позитивними результатами його застосування, а тому, подекуди, бояться запроваджувати на своїй території новітні моделі. Розвиток знань представників місцевих органів державної влади та органів місцевого самоврядування щодо управління охороною здоров’я сприятиме формуванню позитивного сприйняття та більш ефективному впровадженню медичної реформи.

   1 квітня 2009 р. в Житомирі, в приміщенні Житомирського інституту медсестринства проектом проведено семінар на тему «Роль місцевих органів державної влади та органів місцевого самоврядування у сучасній реформі системи охорони здоров’я».

    Цей захід став першим з трьох запланованих семінарів для представників районних адміністрацій та районних рад Житомирської області. Участь в роботі семінару взяли представники Житомирської облдержадміністрації,  голови районних рад та районних адміністрацій,
начальники районних відділів охорони здоров’я та районних відділів фінансово-господарського забезпечення
. Обговорення торкнулось впливу позиції місцевих органів влади на перебіг медичної реформи, ролі обласних управлінь охорони здоров’я у процесі реформування галузі охорони здоров’я. Крім того, головні лікарі Золочівської та Близнюківської центральних районних лікарень Харківської області Олексій Гавва та Лариса Полікова поділилися досвідом впровадження медичної реформи та співпраці з органами місцевої влади у своїх районах.

Презентації, представлені під час семінару:
• Сучасні методи управління охороною здоров'я та можлива модель реформування галузі (В. Ананьєв)
• Роль місцевих державних адміністрацій та органів місцевого самоврядування у забезпеченні реформ системи медичного обслуговування населення в Україні (В. Рудий)
• Огляд реформ в секторі охорони здоров'я в Україні: проблеми, перспективи та перші результати (В. Рудий)
• Досвід реформування медичних закладів Золочівського району Харківської області (О. Гавва)
• Досвід реформування медичних закладів Близнюківського району Харківської області (Л. Полікова)
• Реформування мережі лікарень: законодавчі можливості та перепони (А. Нечай)
• Роль місцевих органів влади у контролі за фінансово-економічною діяльністю лікарень та контролі якості медичної допомоги (С. Дяченко)

повернутися
Партнери

Етапи виконання проекту

Офіс проекту

Твінінг та партнерство лікарень

« Новини

  EposEcorysNI-CO
Проект фінансується Європейським Союзом Проект виконується консорціумом EPOS спільно з ECORYS та NI-CO
     

Погляди, відображені у цій публікації, не обов'язково збігаються з поглядами Європейської Комісії