Українською  English Головна сторінкаГоловна сторінка    Мапа сайтуМапа сайту    КонтактиКонтакти
Про проект
Новини та події
Напрацювання Проекту ЄС "Сприяння реформі вторинної медичної допомоги в Україні"
Пілотні регіони
Огляди
Законодавство
Твінінг та партнерство лікарень
Словник
Фотогалерея
Відеогалерея
Посилання
Контакти
Створення та реєстрація комунальних некомерційних медичних підприємств: зразки документів
Глосарій термінів з якості та стандартизації медичної допомоги
Головна    Пілотні регіони    Полтава    Новини    Проект інформує журналістів Полтавщини про реформи у лікарняному секторі

Проект інформує журналістів Полтавщини про реформи у лікарняному секторі

05.03.2009

26 лютого 2009 р. в Полтаві проектом  проведено засідання прес-клубу на тему: «Як можна покращити організацію медичної допомоги». Зазначений захід організовано для представників обласних та районних ЗМІ з метою їх поінформування щодо сучасних тенденцій розвитку системи охорони здоров’я, основної мети діяльності проекту та  тієї роботи, яка, за сприяння проекту, проводиться в Полтавській області для підготовки й впровадження реформи  в секторі вторинної медичної допомоги.

В Полтавській області, яка є пілотним регіоном проекту, вживається ряд заходів з реформування системи охорони здоров’я, включаючи й реформи в госпітальному секторі. Журналістів було поінформовано щодо заходів, які здійснюються в області для розширення мережі закладів первинної медичної допомоги, підготовки сімейних лікарів, запровадження нових методів оплати їх діяльності, що сприяють формуванню стимулів до підвищення якості послуг первинної медичної допомоги та ефективності використання відповідних ресурсів.

За допомоги експертів проекту в області здійснюється підготовка реформ в секторі вторинної медичної допомоги. Зокрема, розробляється низка заходів щодо оптимізації мережі лікувальних закладів, концентрації спеціалізованих госпітальних служб на міжрайонному рівні, а в перспективі – створення міжтериторіальних комунальних некомерційних об’єднань районних та міських лікарень.

Експерт проекту з питань політики і законодавства у сфері охорони здоров'я Володимир Рудий зазначив, що «створення таких об'єднань є одним з можливих інструментів реформи системи лікарняної допомоги в Україні, що має сприяти запровадженню нових підходів до планування та оптимізації їх мережі в рамках чинного законодавства. Це сприятиме також функціональній реструктуризації ліжкового  фонду, забезпеченню наступництва та поступової інтеграції медичної та соціальної допомоги. Організація більш ефективного управління майном, людськими та фінансовими ресурсами лікарень сприятиме поліпшенню якості медичних послуг».

повернутися
Партнери

Етапи виконання проекту

Офіс проекту

Твінінг та партнерство лікарень

« Новини

  EposEcorysNI-CO
Проект фінансується Європейським Союзом Проект виконується консорціумом EPOS спільно з ECORYS та NI-CO
     

Погляди, відображені у цій публікації, не обов'язково збігаються з поглядами Європейської Комісії