Українською  English Головна сторінкаГоловна сторінка    Мапа сайтуМапа сайту    КонтактиКонтакти
Про проект
Новини та події
Напрацювання Проекту ЄС "Сприяння реформі вторинної медичної допомоги в Україні"
Пілотні регіони
Огляди
Законодавство
Твінінг та партнерство лікарень
Словник
Фотогалерея
Відеогалерея
Посилання
Контакти
Створення та реєстрація комунальних некомерційних медичних підприємств: зразки документів
Глосарій термінів з якості та стандартизації медичної допомоги
Головна    Новини та події    Проект сприяє створенню корпорації лікарень у Харківській області

Проект сприяє створенню корпорації лікарень у Харківській області

06.08.2008

25 червня 2008 р. за результатами попередньо проведених переговорів між керівництвом Близнюківської районної державної адміністрації, Лозівської районної державної адміністрації, виконкому Лозівської міської ради Харківської області, Головного управління охорони здоров’я Харківської обласної державної адміністрації та Проектом Європейського Союзу “Сприяння реформі вторинної медичної допомоги в Україні” було підписано Меморандум про спільні наміри щодо впровадження зазначеного Проекту ЄС на території Близнюківського та Лозівського району Харківської області.

Зазначеним меморандумом передбачається, що місцеві органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування Близнюківського району, Лозівського району та м. Лозова Харківської області сприятимуть створенню міжрайонної комунальної корпорації лікарень, учасниками якої, як очікується, стануть Близнюківська та Лозівська центральні районні та Лозівська міська лікарні.

Меморандум також передбачає, що керівництво зазначених місцевих органів виконавчої влади та місцевого самоврядування сприятимуть прийняттю рішень про зміну господарсько-правового статусу Лозівської ЦРЛ та Лозівської міської лікарні шляхом реорганізації їх у комунальні некомерційні підприємства (подібно до того, як це було зроблено  стосовно Близнюківської ЦРЛ  у 2006 р.), що передуватимуть рішенню про утворення корпорації.

Очікується, що створення зазначеної вище корпорації лікарень, яка обслуговуватиме розташовані на півдні Харківщини 2 райони та місто обласного значення, сприятиме покращенню якості та економічної ефективності медичної допомоги населенню цих адміністративно-територіальних одиниць за рахунок запровадження нових управлінських технологій. Ці технології , зокрема, передбачають:

  • заходи, спрямовані на покращення об’єднання ресурсів;
  • чіткий та раціональний, орієнтований на реальні потреби населення у лікарняній допомозі розподіл функцій з надання конкретних видів медичних послуг жителям зони обслуговування між учасниками корпорації;
  • перехід до постачання медичних послуг населенню на основі державних контрактів з використанням при цьому нових, орієнтованих на формування відповідних мотивацій, методів фінансування вказаних закладів охорони здоров’я.

Експерти Проекту розглядають створення міжрайонних комунальних некомерційних корпорацій лікарень як перший крок на шляху до запровадження в Україні сучасних європейських підходів до раціонального та ефективного планування мережі лікарень, що базуються на основі стратегії створення екстериторіальних госпітальних округів, кожний з яких розрахований на обслуговування від 100 тис. до 200 тис.  осіб.

Важливо, що створення та забезпечення функціонування таких корпорацій лікарень цілком може бути забезпечене в умовах чинного правового поля (Господарський та Бюджетний кодекси України, законодавство з питань державних закупівель тощо). Це означає, що вже нині, незалежно від довгоочікуваної, однак поки що так і не розпочатої адміністративно-територіальної реформи, в Україні існують необхідні правові передумови для започаткування на місцевому рівні реформи сектору вторинної медичної допомоги (тобто, тієї частини системи медичного обслуговування, що представлена передусім лікарнями загального профілю).

Експертами Проекту розроблено проект статуту корпорації лікарень, який вже обговорено з місцевими партнерами і передано їм для остаточного погодження та конкретизації з урахуванням місцевої ситуації.

10 липня 2008 р. стратегію створення лікарняних корпорацій як перехідний крок на шляху до планування мережі лікарень в рамках майбутніх госпітальних округів було презентовано та в цілому схвалено на засіданні робочої групи Проекту з розробки національної стратегії реформи вторинної медичної допомоги в Україні, що відбулося в Міністерстві охорони здоров’я України під головуванням заступника Міністра В.В. Лазоришинця, який є відповідальним представником бенефіціара Проекту.

Варто додати, що запровадження планування мережі лікарень на основі створення госпітальних округів передбачене у розробленому за участю експертів Проекту ЄС “Сприяння реформі вторинної медичної допомоги в Україні” проекті нової редакції Основ законодавства України про охорону здоров’я. За результатами обговорення, що відбулося 12 липня 2008 р., Громадська рада при Міністерстві охорони здоров’я України рекомендувала керівництву Міністерства в установленому порядку ініціювати передачу  цього документа на розгляд Верховної Ради України.

Володимир Рудий,
Національний координатор Проекту з питань
Політики і законодавства в сфері охорони здоров’я

повернутися
  EposEcorysNI-CO
Проект фінансується Європейським Союзом Проект виконується консорціумом EPOS спільно з ECORYS та NI-CO
     

Погляди, відображені у цій публікації, не обов'язково збігаються з поглядами Європейської Комісії