Українською  English Головна сторінкаГоловна сторінка    Мапа сайтуМапа сайту    КонтактиКонтакти
Про проект
Новини та події
Напрацювання Проекту ЄС "Сприяння реформі вторинної медичної допомоги в Україні"
Пілотні регіони
Огляди
Законодавство
Твінінг та партнерство лікарень
Словник
Фотогалерея
Відеогалерея
Посилання
Контакти
Створення та реєстрація комунальних некомерційних медичних підприємств: зразки документів
Глосарій термінів з якості та стандартизації медичної допомоги
Головна    Новини та події    Засідання Національного прес-клубу на тему «Реформа вторинної медичної допомоги: поточний стан та подальші кроки».

Засідання Національного прес-клубу на тему «Реформа вторинної медичної допомоги: поточний стан та подальші кроки».

25.06.2008

 

Успішність реформи у сфері охорони здоров’я залежить від багатьох чинників у тому числі і від розуміння суті нововведень, їх  підтримки усіма верствами населення. У цьому процесі надзвичайно важливою є роль ЗМІ, що інформують про перебіг реформи,  а відтак формують загальну думку.

З метою підвищення поінформованості центральних та регіональних ЗМІ щодо впровадження реформи вторинної медичної допомоги в Україні 25 червня 2008 у приміщенні Національної спілки журналістів України проектом ЄС «Сприяння реформі вторинної медичної допомоги в Україні» проведено засідання Національного прес-клубу на тему «Реформа вторинної медичної допомоги: поточний стан та подальші кроки».

У заході взяли участь  Директор Департаменту організації медичної допомоги МОЗ, Мирослава Жданова, головний спеціаліст Департаменту кадрової політики, освіти та науки МОЗ Петро Петращенко,  керівник відділу інформації Представництва Європейської Комісії в Україні Метью Грін, керівник проекту «Сприяння реформі вторинної медичної допомоги в Україні» Др. Грета Росс, експерт проекту з інституційного розвитку і підготовки управлінських кадрів Олена Новічкова, експерт проекту зі зв’язків з громадськістю Наталія Лучшева, журналісти газет «Сільські вісті», «Рабочая газета», «Ваше здоров’я», «Аптека», «Пульс», «Пенсійний кур’єр», «Нація», «Зелена аптека», «Молодь України», телерадіокомпанії «Ера», радіо «Голос Києва», інформаційного агентства «Укрінформ» та ін. 

До обговорення було винесено питання поточного реформування сфери охорони здоров’я в Україні, стан кадрової політики у вторинній медичній допомозі, ролі та завдань проекту ЄС  «Сприяння реформі вторинної медичної допомоги».

Пані Жданова, поінформувала присутніх про поточний стан медичної галузі, зазначивши, що  чинна система охорони здоров’я потребує реорганізації та віднайдення нових джерел фінансування. Наразі у системі ОЗ існує дублювання послуг вторинної та первинної медичної допомоги, неефективно використовуються  наявні ресурси, високими є показники смертності та низькими показники народжуваності населення, високий ступінь захворюваності на серцево-судинні та онкологічні захворювання.

Пан Петрашенко висловив стурбованість щодо міграції лікарів з України та дав характеристику стану кадрового забезпечення сфери охорони здоров’я в цілому. «Належне кадрове забезпечення галузі є нагальною потребою для вирішення питання збереження здоров’я громадян та формування здорового способу життя населення. Ефективна кадрова політика є важливою складовою успішного проведення реформи вторинної медичної допомоги» ,-  зазначив пан Петращенко.

Міжнародний експерт проекту Олена Новічкова ознайомила представників ЗМІ з допомогою, яку надає проект Міністерству охорони здоров’я щодо розвитку кадрових ресурсів у сфері охорони здоров’я. Вона дала характеристику різним навчальним підходам, які розробляє проект щодо підготовки менеджерів у сфері охорони здоров’я.

Система охорони здоров’я в країні змінюється під тиском економічних умов, а  заклади охорони здоров’я змушені шукати нових управлінських рішень. Керівник проекту Др. Грета Росс окреслила основні завдання проекту та розповіла про розвиток різних стратегічних підходів щодо надання медичної допомоги у пілотних регіонах проекту (Полтавській, Харківській та Житомирській областях).   Як один з варіантів розглядається можливість створення мережі лікарняних закладів –«лікарняних округів» на території двох чи більше районів з запровадженням удосконалених моделей управліннями закладами первинної та вторинної медичної допомоги.
 
Європейський досвід доводить, що більш ефективний перерозподіл надання медичної допомоги  забезпечує значну економію коштів, сприяє підвищенню якості медичних послуг, а також дозволяє ефективніше використовувати кадрові ресурси. Законодавство України забороняє закривати лікарняні заклади, однак дозволяє їх перепрофільовувати чи  переводити до нижчої категорії, а також перетворювати на неприбуткові комунальні підприємства.  Крім того, в межах існуючого нормативного поля, можна створювати міжрайонні лікарняні об’єднання з метою більш ефективного забезпечення потреб населення у медичних послугах. Роботу проекту спрямовано на підтримку впровадження реформи в трьох пілотних областях.

На сьогоднішній день за сприяння проекту Меморандум про спільні наміри вже підписано між Лозовським та Близнюківським районами Харківської області щодо створення міжрайонного територіального комунального медичного господарського об’єднання.

повернутися
  EposEcorysNI-CO
Проект фінансується Європейським Союзом Проект виконується консорціумом EPOS спільно з ECORYS та NI-CO
     

Погляди, відображені у цій публікації, не обов'язково збігаються з поглядами Європейської Комісії