Українською  English Головна сторінкаГоловна сторінка    Мапа сайтуМапа сайту    КонтактиКонтакти
Про проект
Новини та події
Напрацювання Проекту ЄС "Сприяння реформі вторинної медичної допомоги в Україні"
Пілотні регіони
Огляди
Законодавство
Твінінг та партнерство лікарень
Словник
Фотогалерея
Відеогалерея
Посилання
Контакти
Створення та реєстрація комунальних некомерційних медичних підприємств: зразки документів
Глосарій термінів з якості та стандартизації медичної допомоги
Головна    Новини та події    Проведено семінар-нараду «Управління якістю медичної допомоги та клінічний аудит як головні складові стратегії реформування системи охорони здоров’я»

Проведено семінар-нараду «Управління якістю медичної допомоги та клінічний аудит як головні складові стратегії реформування системи охорони здоров’я»

16.10.2009

28 - 29 вересня 2009 року у приміщенні Київського міського Будинку Вчителя, за адресою: м. Київ, вул. Володимирська 57, проектом Європейського Союзу «Сприяння реформі вторинної медичної допомоги в Україні» спільно з Міністерством охорони здоров’я було проведено семінар-нараду «Управління якістю медичної допомоги та клінічний аудит як головні складові стратегії реформування системи охорони здоров’я».


Метою організації та проведення семінару-наради було висвітлення найактуальніших проблем розробки та впровадження системи управління якістю медичної допомоги на первинному та вторинному рівнях медичної допомоги, розробка клінічних настанов та медичних стандартів у системі охорони здоров’я, клінічного аудиту, впровадження оцінки технологій в охорону здоров’я.

Питання надання якісної медичної допомоги населенню та впровадження механізмів управління та контролю якості медичної допомоги завжди були і залишаються актуальними, особливо за часів фінансово-економічної кризи. Очевидним є необхідність проведення глобального реформування усієї системи охорони здоров`я, яка гостро відчувається сьогодні в Україні. Тому, зовсім не випадково проектом ЄС  на семінар-нараду були запрошені міжнародні експерти та спеціалісти у сфері управління та контролю якості медичної допомоги, зокрема:
Майкл Б`юз – экс-директор Шотландської Міжуніверситетської мережі рекомендацій клінічної практики (SIGN/NHS Scotland);
Др. Сара Тваддел - директор Шотландської Міжуніверситетської мережі рекомендацій клінічної практики (SIGN/NHS Scotland)
Олена Новічкова - кафедра сімейної медицини ММА ім. І.М. Сеченова, директор центра доказової медицини, Російська Федерація;
Др. Грета. Росс - Королівський коледж лікарів загальної практики, Великобританія.

Під час семінару-наради обговорювались питання розробки та впровадження клінічних настанов та медичних стандартів у системі охорони здоров’я України; розробки та впровадження системи управління якістю медичної допомоги на первинному та вторинному рівнях; управління якістю медичної допомоги в рамках професійної діяльності, регулювання етичної та професійної поведінки лікарів у Великій Британії.
        
Ідея організувати та провести відкрий семінар-нараду була запропонована Проекту ЄС керівництвом Міністерства охорони здоров’я. Але найважливішим фактором виступило бажання експертів Європейського Союзу поділитися досвідом функціонування систем управління якістю та ознайомити з найновітніми тенденціями надання  якісної медичної допомоги населенню, впровадження механізмів управління якістю медичної допомоги.

 Особливий інтерес викликала міжнародна практика стандартизіції системи медичної допомоги,  принципи, критерії та етапи створення клінічних настанов, алгоритми створення медичних стандартів з урахування принципів доказової медицини. Не менш цікавою була для аудиторії тама клінічного аудиту та система оцінки медичних технологій. Хоча вище згадані процедури ще не зовсім повною мірою знайшли своє відображення у системі управління якістю медичною допомогою,  є надія на те, що ці процеси з часом стануть невід’ємною частиною системи. Відчувається необхідність єдиного тлумачення існуючої термінології, що є основою для правильного та адекватного функціонування системи управління якістю медичної допомоги в Україні. Учасниками семінару- наради дійшли згоди щодо необхідності затвердження  термінологічного словника для підвищення рівня обізнаності спеціалістів у системі управління якістю.

 

 

повернутися
  EposEcorysNI-CO
Проект фінансується Європейським Союзом Проект виконується консорціумом EPOS спільно з ECORYS та NI-CO
     

Погляди, відображені у цій публікації, не обов'язково збігаються з поглядами Європейської Комісії