Українською  English Головна сторінкаГоловна сторінка    Мапа сайтуМапа сайту    КонтактиКонтакти
Про проект
Новини та події
Напрацювання Проекту ЄС "Сприяння реформі вторинної медичної допомоги в Україні"
Пілотні регіони
Огляди
Законодавство
Твінінг та партнерство лікарень
Словник
Фотогалерея
Відеогалерея
Посилання
Контакти
Створення та реєстрація комунальних некомерційних медичних підприємств: зразки документів
Глосарій термінів з якості та стандартизації медичної допомоги
Головна    Новини та події    Проект підсумовує результати своєї роботи за перший рік

Проект підсумовує результати своєї роботи за перший рік

15.10.2008

  

30 вересня 2008 р. у приміщенні Міністерства охорони здоров’я України проведено третє засідання Керівного комітету проекту «Сприяння вторинної медичної допомоги в Україні», який фінансується Європейським Союзом.

Заступник міністра охорони здоров’я Лазоришинець В.В. офіційно відкрив зустріч та визначив наступні пріоритети діяльності Міністерства охорони здоров’я у співробітництві з Проектом як такі: вдосконалення контрактних відносин між замовником та постачальником медичних послуг; нові підходи до планування інвестицій та практичне впровадження інноваційних моделей планування мереж лікарень. Він підкреслив, що вкрай необхідним залишається питання залучення до співпраці з Проектом Міністерства економіки та Міністерства фінансів, оскільки є певні перепони практичному втіленню новацій у секторі охорони здоров’я з боку фінансових/фіскальних контролюючих органів. Керівному комітету було повідомлено про підготовлений проект резолюції Кабінету Міністрів України «Про забезпечення реалізації проекту ЄС «Сприяння реформі вторинної медичної допомоги в Україні»», підписання якої допоможе забезпечити комплексний підхід до впровадження Проекту.

У ході засідання Керівного Комітету пані Грета Росс, керівник Проекту та директор Проекту пані Оксана Абовська прозвітували про результати роботи Проекту за останні 6 місяців та представили Зведений звіт «Реформування вторинної медичної допомоги в Україні: Базова проблематика та варіанти вирішення», підготовлений експертами Проекту. Звіт складається з трьох частин, в першій з яких аналізуються основні тенденції надання медичної допомоги у Європі та характеризуються ключові аспекти вторинної медичної допомоги; у другій, на основі статистичних даних, досліджується надання медичних послуг в Україні; у третій йдеться про ймовірні варіанти реформування вторинної медичної допомоги, розроблені в рамках Проекту, включаючи можливі варіанти реструктуризації лікарень та реконфігурації медичних послуг.

Пан Юрій Вороненко, ректор Національної медичної академії післядипломної освіти (НМАПО) поінформував присутніх про роботу, яка проводиться Проектом щодо розробки однорічної модульної навчальної програми з управління послугами охорони здоров’я для підготовки керівників медичних закладів та розвитку кадрових ресурсів в умовах впровадження реформи у сфері охорони здоров’я.

Представники пілотних областей проекту (Полтавської, Житомирської та Харківської) розповіли про результати співпраці з проектом та основні здобутки за останнє півріччя. Попередні проекти ЄС, що виконувались в Житомирській, Полтавській та Харківській областях заклали основу для впровадження нових рекомендацій щодо реконфігурації лікарень та стратегічного планування на обласному рівні. Так начальник Управління охорони здоров’я Полтавської облдержадміністрації В.П. Лисак поінформував присутніх про успішний досвід розмежування первинної та вторинної ланки медичної допомоги у м. Комсомольську та м. Пирятині.

В пілотних областях робота Проекту спрямована на надання підтримки обласним управлінням охорони здоров‘я щодо поліпшення якості медичних послуг. Одним з підходів для забезпечення цієї мети є створення міжтериторіальних господарських об’єднань лікарень, які нададуть сусіднім районам можливість ефективніше перерозподілити деякі медичні послуги між лікарнями та іншими закладами охорони здоров’я. Про хід створення міжтериторіального господарського об’єднань лікарень на території Лозівського та Близнюківського районів Харківської області повідомив заступник начальника Головного управління охорони здоров’я Харківської облдержадміністрації Ю.М. Кондратьєв. У свою чергу, начальник Управління охорони здоров’я Житомирської облдержадміністрації Толстанов О.К. представив присутнім карту Житомирської області, яка демонструє можливі варіанти створення міжтериторіальних господарських об’єднань лікарень. Всі представники пілотних областей відзначили, що однією з головних перепон успішному здійсненню реформування в областях залишається певне протистояння окремих місцевих рад та фінансових контролюючих органів.


Увага !

6-7 листопада 2008 року у Києві відбудеться Національна конференція за підсумками роботи Проекту за перший рік. У ході роботи Конференції будуть представлені презентації двох міжнародних експертів, які виступлять основними доповідачами, а також презентації представників МОЗ та експертів проекту.

повернутися
  EposEcorysNI-CO
Проект фінансується Європейським Союзом Проект виконується консорціумом EPOS спільно з ECORYS та NI-CO
     

Погляди, відображені у цій публікації, не обов'язково збігаються з поглядами Європейської Комісії