Українською  English Головна сторінкаГоловна сторінка    Мапа сайтуМапа сайту    КонтактиКонтакти
Про проект
Новини та події
Напрацювання Проекту ЄС "Сприяння реформі вторинної медичної допомоги в Україні"
Пілотні регіони
Огляди
Законодавство
Твінінг та партнерство лікарень
Словник
Фотогалерея
Відеогалерея
Посилання
Контакти
Створення та реєстрація комунальних некомерційних медичних підприємств: зразки документів
Глосарій термінів з якості та стандартизації медичної допомоги
Головна    Новини та події    Засідання круглого столу на тему «Як можна покращити організацію лікарняної допомоги»

Засідання круглого столу на тему «Як можна покращити організацію лікарняної допомоги»

13.11.2008

 

28 жовтня 2008 року у Міністерстві охорони здоров’я проектом проведено засідання круглого столу на тему «Як можна покращити організацію лікарняної допомоги». Захід відбувся за участі директора Департаменту організації медичної допомоги МОЗ Мирослави Жданової, директора проекту Оксани Абовської,  начальника відділу фінансово-економічної та кадрової роботи Управління ОЗ Полтавської ОДА Алли Бредіхіної, заступника начальника Управління ОЗ Житомирської ОДА Олександра Торбаса, керівника проекту Грети Росс, міжнародних експертів проекту Ееро Ліннакко, Бели Каунцінгера, Луки Брусаті, національного координатора з питань політики і законодавства у сфері охорони здоров’я Володимира Рудого, експерта проекту зі зв’язків з громадськістю Наталії Лучшевої, журналістів Наталії Литвиненко («Сільські вісті»), Наталії Ротай («Україна Молода»), Віри Фазлієвої («Ваше здоров’я»), Андрія Валькова («Аптека»), Тетяни Помазанової («Вісник Чорнобиля»).

Засідання круглого столу проходило під головуванням Мирослави Жданової, яка у своєму  вступному слові підкреслила важливість проведення таких заходів зі ЗМІ та розповіла про державну політику у сфері вторинної медичної допомоги.

Директор проекту Оксана Абовская підкреслила необхідність системного підходу до реформування системи охорони здоров’я та наголосила на необхідності наділення керівників медичних закладів ширшими повноваженнями для більш гнучкого  прийняття рішень.

Національний координатор проекту у сфері політики та законодавства Володимир Рудий розповів про ситуацію, яка склалась у сфері вторинної медичної допомоги в Україні. Він підкреслив важливість здійснення реформи вторинної ланки медичної допомоги, оскільки саме цей сектор системи ОЗ поглинає найбільшу кількість ресурсів – отже, передусім саме тут слід докладати зусиль для підвищення економічної ефективності та раціоналізації використання фінансових, кадрових та матеріально-технічних ресурсів.

Пан Рудий також розповів представникам ЗМІ про відмінності в організації надання вторинної медичної допомоги в країнах Європи та в Україні. Зокрема, він розказав про організацію лікарняної допомоги у мережу медичних закладів (округів) та створення міжтериторіальних господарських об’єднань лікарень для надання послуг невідкладної медичної допомоги в країнах Європи (у Великобританії це «трасти»), які дозволяють краще координувати роботу медичних закладів та забезпечують кращу якість медичних послуг та більш раціональне використання наявних  ресурсів. Інтеграція медичної та соціальної допомоги та об’єднання ресурсів, дозволяє більш ефективно контролювати витрати.

Алла Бредіхіна та Олександр Торбас поінформували представників ЗМІ щодо поточного стану перетворень, які наразі здійснюються в Полтавській та Житомирській областях за сприяння проекту. Зокрема, мова йшла про основні підходи, які розробляються в рамках виконання проекту для забезпечення  поліпшення якості медичної допомоги, в тому числі про оптимізацію мережі закладів охорони здоров’я. Алла Бредіхіна зазначила, що Полтавська область активно долучилась до впровадження даного проекту. Після аналізу ефективності використання ліжкового фонду в лікарнях області, виявилось, що останній використовується неефективно. Пані Бредіхіна сказала, що створення міжтериторіальних господарських об’єднань лікарень сприятиме ефективнішому використанню наявних ресурсів, а відтак і якості медичних послуг. На її думку, створенню міжтериторіальних господарських об’єднань лікарень має передувати перетворення лікарень на комунальні некомерційні підприємства.

Пан Торбас представив мастер-план, відповідно якому в області плануватиметься мережа лікарняних закладів та зауважив, що не всі представники місцевої влади в Житомирській області розуміють переваги створення  міжтериторіальних господарських об’єднань лікарень.

Про європейський досвід планування вторинної медичної допомоги у Великобританії, Фінляндії та Німеччині розповіли Грета Росс, керівник проекту, міжнародні експерти Ееро Ліннакко, Бела Каунцінгер.

Після виступів дискусія розгорнулась навколо проблеми забезпечення якості медичних послуг у лікарнях та можливих шляхів її поліпшення. Журналіст «Сільських вістей» Наталія Литвиненко поцікавилась, чи існують в Україні стандарти надання медичної допомоги та як вирішуватиметься питання транспортного забезпечення для жителів тих районів, що увійдуть до складу об’єднань лікарень. Одним з варіантів вирішення цієї проблеми може стати перенаправлення коштів, зекономлених завдяки більш ефективній реконфігурації лікарняних послуг, у транспорт швидкої допомоги та на покращення якості медичних послуг.

Після цього дискусія відбувалась навколо різних аспектів лікарняної допомоги в країнах Європейського Союзу та яким чином досвід цих країн може бути використаний в Україні. 

 

 

повернутися
  EposEcorysNI-CO
Проект фінансується Європейським Союзом Проект виконується консорціумом EPOS спільно з ECORYS та NI-CO
     

Погляди, відображені у цій публікації, не обов'язково збігаються з поглядами Європейської Комісії