Українською  English Головна сторінкаГоловна сторінка    Мапа сайтуМапа сайту    КонтактиКонтакти
Про проект
Новини та події
Напрацювання Проекту ЄС "Сприяння реформі вторинної медичної допомоги в Україні"
Пілотні регіони
Огляди
Законодавство
Твінінг та партнерство лікарень
Словник
Фотогалерея
Відеогалерея
Посилання
Контакти
Створення та реєстрація комунальних некомерційних медичних підприємств: зразки документів
Глосарій термінів з якості та стандартизації медичної допомоги
Головна    Новини та події    Круглий стіл на тему: «Як реформувати медичну галузь України?»

Круглий стіл на тему: «Як реформувати медичну галузь України?»

11.11.2009

10 листопада 2009 керівник проекту Оксана Абовская взяла участь у роботі круглого столу на тему: «Як реформувати медичну галузь України?», організованому щотижневиком «Коментарі». До розмови про хід реформи у сфері охорони здоров’я були також запрошені міністр охорони здоров’я Василь Князевич, голова Національної Ради з питань охорони здоров’я при Президентові України, радник Президента України, Микола Поліщук, президент Української федерації страхування Олександр Завада, науковий директор програми МВА «Сучасний менеджмент в охороні здоров’я» Міжнародного інституту менеджменту Галина Майструк,  головний редактор щотижневика «Коментарі» Вадим Денисенко.

Міністр охорони здоров’я Василь Князевич зазначив, що цьогорічна епідемія грипу в Україні ще раз довела потребу реформування вітчизняної системи охорони здоров’я. На його думку зміни у сфері охорони здоров’я мають бути системними та охопити як первинну, так і вторинну та третинну ланки. Має також змінитись роль лікаря в суспільстві. «Ми повинні переглянути як ставлення до медицини, так і ставленння до свого  здоров’я»,  - сказав пан Князевич.

Василь Князевич поінформував присутніх про ті законодавчі ініціативи, які підготувало  Міністерство охорони здоров’я. За словами міністра, наразі готується закон про екстрену медичну допомогу та закон про медичні заклади.

Оксана Абовская розповіла про роботу проекту,  зазначившти, що система охорони здоров’я України,  побудована на принципі солідарності, потребує адаптації до сучасних економічних і політичних умов. Проект Європейського Союзу «Сприяння реформі вторинної медичної допомоги в Україні» спільно з МОЗ розробив проект програми реструктуризації медичної галузі. Система медичної освіти має звернути увагу на підготовку кваліфікованих менеджерів для закладів охорони здоров’я. Потрібно підвищити роль головного лікаря, як головного менеджера в лікувальному закладі

Микола Поліщук, голова Національної Ради з питань охорони здоров’я при Президентові України, підкреслив, що реформи в медицині потрібно впроваджувати негайно. Він зазначив, що наголос потрібно робити на забезпеченні якості медичної допомоги, враховуючи реальні потреби всього населення. Має бути підготовлена достатня кількість лікарів первинної ланки як для села, так і для міста.

Олександр Завада, президент Української федерації страхування, розповів про розвитокв Україні страхової медицини, зазначивши, що її запровадженння в Україні має відбуватись з врахованням ринкових механізмів.

Галина Майстерчук підкреслила, що запорукою успішного проведення реформи системи охорони здоров’я може бути тільки розуміння її суті пересічними громадянами, а тому важливим є налагодження постійного діалогу між огранами влади та загальним населенням. 

 

"Реформа охорони здоров'я нікому не вигідна", газета "Коментарі", №43

 www.comments.ua/


 

повернутися
  EposEcorysNI-CO
Проект фінансується Європейським Союзом Проект виконується консорціумом EPOS спільно з ECORYS та NI-CO
     

Погляди, відображені у цій публікації, не обов'язково збігаються з поглядами Європейської Комісії